V Libereckém kraji do konce dubna stejný počet obětí dopravních nehod jako v loňském roce

Čt 25.května 2017

Výrazně poklesl počet těžce zraněných, méně bylo i zraněných lehce. Významně narostl počet nehod, od kterých vinící ujeli. Při nehodách s asistencí alkoholu na rozdíl od loňského roku nikdo nezemřel

V Libereckém kraji došlo do konce dubna letošního roku celkově k 1 273 nehodám vyšetřovaným Policií ČR. Pět lidí při nich zemřelo (z toho 3 cestující v osobním automobilu, jeden motocyklista a jeden chodec), dalších 13 bylo zraněno těžce a 303 lehce. „Oproti loňskému roku sice nehod přibylo, a to o 43, ovšem o 15 méně bylo těch, kdo při nich utrpěli těžké zranění, rovněž tak o 2 ubylo lehce zraněných. Počet obětí byl stejný jako v roce 2016,“ uvádí Jan Polák, koordinátor bezpečnosti silničního provozu Libereckého kraje.

Řidiči motorových vozidel zavinili celkem 1 024 nehod, řidiči nemotorových vozidel 17, chodci se podepsali na vzniku 16 kolizí. Komunikační závada byla příčinou 18 nehod. Vysoký byl počet střetů se zvěří a zvířaty – policisté k těmto případům vyjížděli celkem 178x.

Alkohol či drogy asistovaly při 73 nehodách. To je sice o 1 případ více než loni, ale zato při nich nikdo nepřišel o život. „Výrazně se ovšem zvýšil počet případů, kdy viník od nehody ujel. To se do konce dubna stalo 299x, počet těchto nehod se meziročně navýšil o nemalých 88,“ upozorňuje Roman Budský z Týmu silniční bezpečnosti.