Na kole jen s přilbou

Liberecký kraj je tradičním partnerem celorepublikového projektu "Na kole jen s přilbou" jehož cílem je snížení následků nehod cyklistů. Projekt je realizován šestým rokem a za dobu jeho existence má za sebou více jak 400 aktivit po celé ČR. Podrobnější infomrace o projektu naleznete na stránce www.nakolejensprilbou.cz

Aktuálně z projektu

Projektové aktivity pro letošní rok se připravují. Plánované aktivity v našem kraji naleznete na uvedených projektových stránkách. 

Historie projektu

Projekt byl v roce 2011 směřován převážně do Jizerských hor a v roce 2012 rozšířen na Krkonoše. V roce 2013 se projekt rozšířil takřka na celou Českou republiku a budeme působil ve všech sedmi horských oblastech spravovaných Horskou službou ČR (Jizerské hory, Krkonoše, Orlické hory, Jeseníky, Beskydy, Šumava a Krušné hory) a navíc ještě na vybranných cyklostezskách v Jihomoravském a Pardubickém kraji. Od roku 2014 byl projekt velmi významně rozšířen o další partnery a aktivity, zjeména pak ve městech ve spolupráci s Městskými policiemi po celé ČR. V roce 2015 projekt zahrnoval 153 aktivit a kontaktní kampaní oslovil bez mála  23 000 cyklistů. O rok pozdějí tedy v loňksém roce proběhlo více než 160 projektových aktivit.