Týden bezpečnosti v Libereckém kraji

Pá 17.září 2021

Září s sebou přivádí zpět do školních lavic spoustu školáků, z nichž se někteří setkají poprvé se zkušeností samostatného pohybu v silničním provozu.

Týden bezpečnosti je tradiční aktivitou Libereckého kraje

To je jeden z důvodů, proč Tým silniční bezpečnosti ve spolupráci s Libereckým krajem, Magistrátem města Liberec, Policií ČR, BESIP a dalšími městy a partnery od 16. do 26. září realizuje Týden bezpečnosti. „Program Týdne bezpečnosti v Libereckém kraji se snaží upozornit na nejpalčivější problémy v dopravním prostředí prostřednictvím praktických prezentací. Program se bude věnovat jak školním skupinám, cyklistům, tak i široké veřejnosti. Jedná se o soubor aktivit, které se konají i v rámci celoevropského programu Evropského týdne mobility,“ říká Jan Polák, ředitel Týmu silniční bezpečnosti.

Jednou z hlavních aktivit bude tradiční Evropský týden mobility v Liberci v pondělí 20. 9. na náměstí Dr. E. Beneše, kde bude připraven od 10 do 17 hodin bohatý program. Návštěvníci se mohou dozvědět více o elektrokolech, klasických bicyklech nebo elektrokoloběžkách. „Právě elektro-koloběžky bude možné si na místě vyzkoušet a dozvědět se více o podmínkách i úskalích jejich používání,“ říká Markéta Novotná, koordinátorka MD BESIP Libereckého kraje. vV neposlední řadě se návštěvníci v průběhu dne dozvědí, co je nutné pro zajištění bezpečnosti chodců a cyklistů, jak poskytnout první pomoc, ale i více o tom, proč je hromadná doprava jednou z cest k udržitelnému cestování městem.

„Během nadcházejících podzimních měsíců zaměříme naše preventivní akce na zvýšenou viditelnost všech účastníků silničního provozu. Stranou tradičně nezůstane ani bezpečnost dětí na silnicích prostřednictvím dopravní výchovy. První velkou akcí bude právě zářijový Týden bezpečnosti,“ říká Jan Sviták, statutární náměstek hejtmana Libereckého kraje odpovědný za rezort dopravy.

Program Týdne bezpečnosti v Libereckém kraji:

  • 16. 9. Den bez aut Jilemnice
  • 17. 9. Den s Integrovaným záchranným systémem Frýdlant
  • 19. 9. S rodinou do Vesce
  • 20. 9. Evropský týden mobility Liberec
  • 24. 9. Týden pro rodinu Hodkovice nad Mohelkou
  • 25. 9. Skyrace Ještěd
  • 26. 9. MTB Ruprechtice Liberec